Natychmiastowa rekonstrukcja uśmiechu!

Dzięki metodzie All-on-4® spełniamy marzenia o pięknym uśmiechu w ciągu dosłownie jednego dnia, nawet jeśli odradzano Ci wszczepienie standardowych implantów ze względu na Twoją kondycję kości.

Co to jest All-on4®

All-on-4® (czyli „wszystkie zęby na 4 implantach”) to innowacyjna technika odbudowy uzębienia opracowana przez Dr. Paulo Malo z wykorzystaniem implantów Nobel Biocare®. Procedura All-on-4® pozwala pacjentom w jeden dzień i bez przeszczepu kości uzyskać nowe stałe zęby.

Na czym polega zabieg All-on-4®?

W dniu zabiegu pacjentowi wszczepia się 4 implanty w odpowiednio dobranych miejscach w szczęce i/lub żuchwie. Na implantach już w dniu wykonania zabiegu mocuje się stały most z pełnym uzębieniem w linii uśmiechu. Po pół roku pierwszy (tzw. tymczasowy most) wymieniany jest na most stały wzmocniony specjalną tytanową belką (oczywiście niewidoczną i niewyczuwalną).

Komu dedykowana jest metoda All-on-4®?

 • pacjentom z dużymi brakami zębowymi lub z poważnymi schorzeniami przyzębia
 • pacjentom zmęczonym noszeniem wyjmowanych protez zębowych
 • pacjentom, którym braki w kości uniemożliwiają wszczepienie implantów w konwencjonalny sposób
 • pacjentom, którzy chcą poprawić swój wygląd, jakość życia i odzyskać radość uśmiechania się

Zdjęcia dzięki uprzejmości prof. Paulo Maló. Prezentacja na forum korporacyjnym sponsorowanym przez Nobel Biocare na dorocznym kongresie Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Osseointegracji, Lizbona, 27 września 2019 r.

Mosty zamocowane na 4 implantach wyglądają i funkcjonują jak naturalne uzębienie, a okres rehabilitacji jest skrócony do minimum.

Przeczytaj wywiad z Doktorem Wiesławem Frankowskim nt. zabiegu All-on-4 tutaj.

Dlaczego warto zainwestować w oryginalną procedurę All-on-4®?

Oryginalna procedura All-on-4® jest szczegółowo opracowana i bardzo przewidywalna. Jest poparta prawie 30 latami badań. Dlatego wskaźnik sukcesu w przebiegu leczenia tą metodą sięga 98%.

Jakie są korzyści All-on-4®

 • MNIEJ ZABIEGÓW

  Zabieg All-on-4 odbywa się w ciągu jednego dnia. Zarówno konieczne ekstrakcje, oczyszczanie tkanek, implantacja jak i odbudowa zębów ma miejsce za „jednym zamachem”. Ogranicza to ilość Twoich wizyt w gabinecie do 3: konsultacji, przygotowawczej wizyty przedzabiegowej i zabiegu. Nowy stały most wykonuje się w laboratorium na miejscu i osadza już w parę godzin po wszczepieniu implantów.
   
  Co ważne, w procedurze All-on-4 nie są konieczne typowe zabiegi przy leczeniu implantologicznym, w szczególności odbudowa kości, które mogą wydłużyć proces leczenia nawet do 1 roku.

 • BEZ BÓLU (i STRACHU)

  To może Cię zaskoczyć, ale zabieg All-on-4® nie boli (!). A to dlatego, że pacjent otrzymuje bardzo skuteczne znieczulenie miejscowe i środki wyciszające. Jeśli jednak Twoje obawy nie pozwolą nam Cię uspokoić, zapewniamy również znieczulenie w formie sedacji lub narkozy pod opieką anestezjologa. Co ważne, okres rekonwalescencji po zabiegu również nie wiąże się z bólem.

 • BEZ PRZESZCZEPU KOŚCI

  Przy tradycyjnym wszczepianiu implantów, zwykle konieczny okazuje się przeszczep kości, gdyż po wielu latach w miejscu brakujących zębów, kość szczęki zanika i jest zbyt słaba aby utrzymać implant. W metodzie All-on-4 implanty umieszcza się w 4 komputerowo ustalonych miejscach, więc nie są one ograniczone do określonej lokalizacji. Nie trzeba więc poprawiać stanu kości, aby implant w niej się utrzymał.

 • ZMNIEJSZONY KOSZT

  Nie ma co kryć, wymiana zębów zawsze jest kosztowną procedurą. Dotyczy to zarówno implantów, jak i mostów dentystycznych. Zabieg All-on-4 może z początku wydać się bardzo drogi. Jednak porównując koszt konwencjonalnego leczenia implantologicznego, czyli koszty poszczególnych implantów i ich odbudowy, a także koszt całości opieki przez okres niemal roku, cena All-on-4 okazuje się zdecydowanie konkurencyjna. Odchodzą też koszty wspomnianego przeszczepu kości, ewentualnej lateralizacji nerwu, oczyszczania zatok itp.

 • PEŁNY ZESTAW W JEDNYM DNIU

  Podstawową zaletą All-on-4 w porównaniu z innymi metodami rekonstrukcji zębów jest czas. Drugą jest jakość i wygoda. Nie dość, że metamorfoza uśmiechu następuje niemal natychmiast, to efekt naturalnych pięknych zębów oraz komfortu ich noszenia są nie do przecenienia.

METODA ALL-ON-4® KROK PO KROKU

 • Wprowadzenie implantów

  Chirurg umieszcza 4 tytanowe implanty w kości szczęki i/lub żuchwy w punktach zaplanowanych wcześniej na podstawie tomografii pacjenta.

 • Łącznik Multi-unit

  Do implantów mocuje się specjalne łączniki, na których potem zamontuje się stały most.

 • Tymczasowy most

  Tymczasowy most jest przykręcony na stałe już w dniu zabiegu chirurgicznego. Most jest w pełni funkcjonalny i bardzo estetyczny.

Czym jest stały most All-on4®?

Most to praca protetyczna wykonana najwyższej klasy materiałów, tj. tytan, porcelana czy wysokiej jakości akryl. Most do złudzenia przypomina naturalne zęby, znacznie polepsza funkcje mówienia oraz żucia i oczywiście estetykę twarzy.

Most jest łatwy w oczyszczaniu, dzięki czemu nie będziesz miał/miała problemów z utrzymaniem prawidłowej higieny.

Mamy 4 wersje All-on-4®

 • STANDARD

  4 implanty wszczepione bez dodatkowych zabiegów w obrębie szczęki/żuchwy
   
  **W przypadku wystarczającej ilości i jakości kości u pacjenta

 • HIGH SKILL

  4 implanty standardowe z dodatkowym opracowaniem kości/tkanek
   
  **W przypadku wystarczającej ilości i jakości kości u pacjenta

 • HYBRID

  dwa implanty standardowe i dwa jarzmowe lub 3 implanty standardowe i jeden jarzmowy
   
  **W przypadku braku wystarczającej ilości kości w obrębie szczęki

 • EXTRA MAXILLA

  4 implanty jarzmowe
   
  **W przypadku dużych zaników kości w obrębie szczęki

Czego się spodziewać podczas konsultacji?

Podczas pierwszej wizyty w FRANKOWSKI DENTAL specjalista obejrzy stan Twoich zębów i dziąseł. Następnie wykonamy zdjęcie panoramiczne oraz tomografie komputerową. Na podstawie obrazowania z wykorzystaniem specjalnego programu komputerowego Dr Frankowski oceni stan Twoich kości w obrębie szczęki lub/i żuchwy i zaproponuje Ci opcje leczenia.

Jeśli zaleceniem będzie zabieg All-on4®, Doktor poleci odpowiednią wersję tego zabiegu dla Twoich warunków. Wyjaśni Ci jak planuje wykonać zabieg i uzasadni wybór konkretnej opcji: standardową, high skill, hybrid lub extra maxilla.

Następnie Opiekun Pacjenta opowie Ci o całym procesie leczenia. Będziesz mógł/mogła zadać wszelkie nurtujące Cię pytania. Wybieramy formę znieczulenia, termin wizyty przygotowawczej i termin zabiegu. Etap wstępny mamy więc już za sobą.

DZIEŃ ZABIEGU
Dzień zabiegu będzie podzielony na dwie części: chirurgiczną i protetyczną. W części chirurgicznej zostaną wszczepione implanty i wykonane wszelkie niezbędne czynności zabiegowe. Następnie przez kilka godzin będziesz odpoczywał w specjalnym pokoju, gdzie będziemy chłodzić miejsca po operacji i dbać o Ciebie. W tym czasie nasz technik będzie tworzył dla Ciebie most, który następnie zamocujemy do wszczepionych implantów. KONIEC etapu pierwszego leczenia.

Po 10-14 dniach wrócisz do nas na zdjęcie szwów i pierwszą kontrolę. Potem widzimy się co dwa miesiące. Na trzeciej wizycie (po około 6-8 miesiącach) rozpoczynamy drugi etap leczenia, a więc wyciski i przymiarki pod most ostateczny. Trwa to zazwyczaj kilka tygodni. Na koniec wymieniamy most tymczasowy na ostateczny i… GOTOWE! Możesz cieszyć się nowym uśmiechem już zawsze.

HARMONOGRAM PRZEBIEGU LECZENIA METODĄ ALL-ON-4®

Harmonogram Frankowski

 

Implanty zygomatyczne

W przypadku pacjentów z dużym zanikiem kości, optymalnym rozwiązaniem są implanty zygomatyczne (jarzmowe). Implanty jarzmowe różnią się od tradycyjnych implantów dentystycznych tym, że są zamocowane w kości jarzmowej (kości policzkowej), a nie w szczęce. Mają inny, wydłużony kształt i wymagają bardziej złożonej procedury. Jest to wspaniała alternatywa dla pacjentów, która radykalnie skraca czas rekonstrukcji uzębienia i umożliwia pacjentom cierpiącym na ciężką utratę kości szczęki powrót do normalnej jakości życia. W znakomitej ilości przypadków zęby mocuje się już w dniu zabiegu. Tym sposobem pacjent unika wielomiesięcznego cyklu inwazyjnych procedur przeszczepu kości w celu stworzenia podłoża dla konwencjonalnych implantów.

Dla kogo implanty zygomatyczne?

Warto rozważyć zabieg All-0n-4® z wykorzystaniem implantów zygomatycznych jeśli:

 • powiedziano Ci, że masz niewystarczającą ilość kości w szczęce i nie kwalifikujesz się do wszczepienia implantów
 • palisz papierosy nałogowo i leczenie konwencjonalnymi implantami nie jest wskazane (ze względu na duże ryzyko powikłań).
 • chcesz mieć trwałą alternatywę dla luźnych protez

Przygotowanie do zabiegu

Przed umieszczeniem implantów jarzmowych wykonamy badanie TK, dzięki któremu specjalista implantolog precyzyjnie zaplanuje rozmieszczenie implantów. Następnym krokiem jest stworzenie strukturalnego modelu szczęki (tzw. szablonu), który pozwoli ocenić kształt Twojej kości policzkowej oraz szczęki i dokładnie przeprowadzić operację.

Zabieg wszczepienia implantów jarzmowych zazwyczaj odbywa się w głębokim znieczuleniu, więc nie będziesz odczuwać bólu ani dyskomfortu. Nad przebiegiem operacji czuwać będzie zespół wyspecjalizowanych medyków z chirurgiem implantologiem i anestezjologiem na czele.

Most na implantach zamocujemy najprawdopodobniej tego samego dnia. Okres rekonwalescencji trwa tylko kilka tygodni i nie wiąże się z bólem czy koniecznością wycofania z życia. Bardzo szybko zaczynasz funkcjonować jakbyś miał(a) własne naturalne zęby.

Pamiętaj!

Posiadanie stałego mostu na implantach wymaga stosowania codziennej higieny jamy ustnej. Oprócz odpowiedniej szczoteczki, pasty i płynu do płukania, zalecamy stosowanie irygatora wodnego (np. Water Pik), który dokładnie oczyści przestrzenie pomiędzy dziąsłem i mostem. Możesz ewentualnie używać nitki Superfloss. Niezbędne będą też wizyty u higienistki co 6 miesięcy, na których profesjonalnie wyczyścimy Twoje mosty, aby służyły Ci wiele wiele lat.

Zadzwoń do nas