W procesie leczenia we FRANKOWSKI DENTAL duży nacisk kładziemy na wypracowanie u naszych pacjentów prawidłowych nawyków higienicznych, które pozwolą im na dbałość o własne zęby i odbudowy protetyczne.

Regularna profesjonalna higienizacja to podstawa profilaktyki chorób przyzębia!

Nasza wyspecjalizowana higienistka nie tylko oczyści Państwa zęby, ale też wykona pokaże metody ich szczotkowania, nauczy jak używać irygatorów stomatologicznych oraz nici dentystycznych.

Zalecamy przeprowadzenie skalingu, czyli zdejmowanie złogów nazębnych za pomocą ultradźwięków, przynajmniej raz do roku. U osób z kłopotami periodontologicznymi (krwawieniem, stanem zapalnym dziąseł czy głębokimi kieszonkami przyzębnymi) zabiegi powinny być przeprowadzane nawet raz na kwartał. W ten sposób pozbywamy się płytki nazębnej, która kamienieje i rani nabłonek dziąsłowy. Eliminujemy również patologiczne szczepy bakteryjne odpowiedzialne za zniszczenia w okolicy przyzębia oraz te które odpowiedzialne są za ubytki próchnicowe. Produkty metabolizmu bakteryjnego są przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust.

We Frankowski Dental szczególną uwagę na dbałość o higienę i profilaktykę stomatologiczną zwracamy osobom z obniżoną odpornością, chorym nowotworowo, po chemioterapii, chorym na cukrzycę, nerki, chorym kardiologicznie, osobom starszym, a także tym ze zmianami hormonalnymi. Zapalenia przyzębia często występują u kobiet w ciąży czy dojrzewającej młodzieży.

Oczyszczanie jest niezbędnym zabiegiem u pacjentów posiadających odbudowy protetyczne, np. prace na implantach. W tym przypadku nie tylko chodzi o zdrowie i trwałość odbudowy – warunkiem gwarancji na te prace jest regularne poddawanie się profesjonalnemu skalingowi. Unikamy wtedy powikłań w postaci „periimplantitis”, a implanty służą nam przez wiele lat.

Posiadamy najwyższej klasy sprzęt, skalery ultradźwiękowe, piaskarki. Na zapalnie zmienione tkanki przyzębia używamy aparatu Vector , który swoim unikalnym działaniem nie tylko oczyszcza, ale również poleruje i uzupełnia uszkodzenia powierzchni zęba cząsteczkami hydroksyapatytu.
Zabiegi profilaktyczne fluoryzacja i impregnacja wzmacniają powierzchnie zębów zabezpieczając je przed działaniem szkodliwych kwasów produkowanych przez bakterie.

Pamiętajmy, lepiej zapobiegać niż leczyć.

Zadzwoń do nas