Implanty zębów we FRANKOWSKI DENTAL
na najwyższym światowym poziomie

implantologia wieslaw frankowski

Implantologia zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych poprzez wszczepienie w miejsca po utraconych zębach tytanowych śrub. W naszej klinice w Gdańsku implanty zębów wszczepiamy w zaledwie jeden dzień. Możesz odbudować ubytek natychmiast. Jest to możliwe, ponieważ posiadamy własne laboratorium wyposażone w wysokojakościowy sprzęt i komponenty. Co więcej, jeśli cierpisz na poważne braki zębowe, możesz tu odzyskać pełne uzębienie w jeden dzień dzięki rewolucyjnej technice ALL-ON-4.

Czym są implanty zębów?

Implanty stomatologiczne to najnowocześniejsze, a zarazem najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku, gdy cierpimy na braki w uzębieniu. Implantem lub inaczej uchwytem chirurgicznym, nazywamy niewielką śrubę, która po wszczepieniu w kość szczęki ma za zadanie zastępować korzeń zęba. Gdy śruba ta odpowiednio ustabilizuje się w kości, stomatolog może przejść do zamontowania na niej korony porcelanowej lub ceramicznej. Odcień tego uzupełnienia protetycznego lekarz dopasowuje do naturalnego odcienia zębów pacjenta. Implanty stomatologiczne, które stosujemy w naszej klinice w Gdańsku, najczęściej wykonane są z tytanu. Dzięki nim Twój uśmiech odzyska piękny blask!

Rodzaje implantów zębowych,
które wszczepiamy w naszej klinice

We Frankowski-Dental stosujemy najwyższej jakości systemy implantologiczne, które zostały przebadane klinicznie w wielu ośrodkach i stosowane są przez przodujące kliniki na świecie. Rodzaje implantów stomatologicznych wyróżniamy pod względem materiału, z jakiego zostały wykonane. Do produkcji implantów najczęściej używamy tytanu. Cechują się one wyjątkową wytrzymałością i odpornością nawet na silne obciążenia. Ponadto tytan wykazuje się bardzo dobrym łączeniem z kością i tkankami miękkimi.

Drugim rodzajem implantów, jakie oferuje nasza klinika, jest All-on-4®. Skrót ten oznacza „wszystkie zęby na czterech implantach” i jest to niezwykle innowacyjna technika mająca na celu odbudowę uzębienia. Metoda ta została opracowana przez Dr. Paulo Malo i wykorzystuje implanty Nobel Biocare®. Pozwala uzyskać naszym pacjentom nowe stałe zęby w jeden dzień bez konieczności przeszczepu kości. Technika ta polega na tym, że w dniu zabiegu wszczepiane są pacjentowi cztery implanty w odpowiednio dobranych miejscach. Tego samego dnia mocowany jest na nich most tymczasowy z pełnym uzębieniem w linii uśmiechu. Po upływie pół roku most tymczasowy wymienia się na wzmocniony tytanem most stały.

Jakie zalety wiążą się z implantacją?

Implantologia zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych poprzez wszczepienie w miejsca po utraconych zębach tytanowych śrub. W naszej klinice w Gdańsku implanty zębów wszczepiamy w zaledwie jeden dzień. Możesz odbudować ubytek natychmiast. Jest to możliwe, ponieważ posiadamy własne laboratorium wyposażone w wysokojakościowy sprzęt i komponenty. Co więcej, jeśli cierpisz na poważne braki zębowe, możesz tu odzyskać pełne uzębienie w jeden dzień dzięki rewolucyjnej technice ALL-ON-4.

Specjalizacja Implantologia

Implantacja zębów oferuje wiele zalet, z których jedną z najważniejszych jest trwałość i stabilność tego rozwiązania. Śruby wykonane z tytanu łączą się z kością, zapewniając solidne i długotrwałe podparcie dla koron. Ich specjalnie przygotowana powierzchnia umożliwia wytworzenie biologicznego połączenia pomiędzy implantem a kością szczęki. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się naturalnym wyglądem zębów oraz pełną funkcjonalnością żucia i mowy. Zabieg pomaga również w ochronie kości, zapobiegając jej zanikowi, co często następuje po utracie zęba.

Dodatkową zaletą implantacji jest pewność siebie, jaką zyskują pacjenci. Rozwiązanie to eliminuje dyskomfort związany z brakiem zębów. Co więcej, same implanty są łatwe do utrzymania w czystości, gdyż można je czyścić tak samo jak naturalne zęby. W rezultacie stanowią trwałe, wygodne i estetyczne rozwiązanie, które znacząco poprawia jakość życia pacjentów.

Zabieg implantacji w naszej klinice w Gdańsku dzielimy na dwa etapy

I

Pierwszy etap to część chirurgiczna, czyli wszczepienie implantu w kość szczęki. Zabieg przeprowadzony jest w sterylnych warunkach na sali operacyjnej, w znieczuleniu oraz osłonie antybiotykowej. Na życzenie możemy pacjenta poddać sedacji lub znieczuleniu ogólnemu pod kontrolą lekarza anestezjologa.

II

Drugi etap to część protetyczna, czyli przygotowanie odbudowy brakujących zębów na podstawie pobranych precyzyjnych wycisków.

Zabieg implantacji zebow Gdansk

Na czas integracji ma wpływ miejsce, w które wszczepiono implant. Dla żuchwy jest to ok 3-4 m-ce, dla szczęki 3-6 m-cy. Niekiedy konieczne są również zabiegi przygotowujące miejsce dla wszczepu, takie jak podnoszenie zatoki szczękowej czy odbudowa kości – augmentacja, które przedłużają czas zakończenia leczenia.

Względy kosmetyczne wymagają natychmiastowej odbudowy na implantach, szczególnie w przednim odcinku uzębienia. Dlatego często wszczepiamy implanty tuż po przeprowadzonym usunięciu zniszczonego zęba, co znacznie skraca czas oczekiwania na ostateczne uzupełnienie braku. W niektórych przypadkach konieczna jest korekta aparatem ortodontycznym, która zapewnia trwałość pracy protetycznej.

Aby prawidłowo ocenić warunki, jakie panują u danego pacjenta, wykonujemy tomografię komputerową, dającą przestrzenny obraz szczęki. Systemy nawigacyjne pomagają nam zaplanować rozmieszczenie implantów. Kształt i zasięg pracy badamy z użyciem tzw. łuku twarzowego, który pomaga ustalić indywidualne warunki zgryzowe. Z tych danych korzystają technicy podczas wykonywania odbudowy w artykulatorze programowanym indywidualnie dla danego pacjenta.

Jak wyglądają przygotowania do zabiegu
w naszej klinice?

Zabieg wszczepienia implantów zębów w Gdańsku w naszej klinice zawsze zaczyna się od rozmowy. Podczas pierwszej wizyty lekarz stomatolog przeprowadza ogólny wywiad z pacjentem, sprawdza stan jego uzębienia oraz ocenia możliwości wypełnienia braków zębowych za pomocą implantów.

Podstawowym badaniem, które jest niezbędne w procesie planowania leczenia jest RTG pantomograficzne. Obowiązkowa jest też tomografia komputerowa, a czasem też densytometria kości. Osoby, które już posiadają zdjęcie RTG, powinny zabrać je ze sobą na pierwszą wizytę. Implantolog z pewnością wykona nowe, aktualne zdjęcie, niemniej jednak zdjęcia wcześniejsze również są istotne dla oceny stanu uzębienia pacjenta. Na podstawie wyników wykonanych badań lekarz następnie zaproponuje możliwe warianty leczenia i wspólnie z pacjentem dokona wyboru najlepszej opcji.

Następnie pacjent otrzymuje do zapoznania się pełny plan leczenia wraz ze szczegółowym kosztorysem. Plan można także omówić z lekarzem podczas kolejnej wizyty. Kiedy już podejmiemy decyzję dotyczącą metody leczenia i uzgodnimy wszystkie szczegóły, pacjent proszony jest o podpisanie zgody na zabieg. Dokument ten zawiera wszelkie niezbędne informacje dotyczące gwarancji na leczenie implanto-protetyczne. Na koniec pozostaje nam wybór rodzaju znieczulenia (miejscowe, narkoza lub sedacja) oraz ustalenie terminu zabiegu.

W przypadku, gdy pacjent choruje dodatkowo na jakąś chorobę ogólnoustrojową, implantolog może prosić o dodatkową konsultację od lekarza prowadzącego i ewentualne zalecenia. U niektórych pacjentów może okazać się konieczne wykonanie rekonstrukcji kości przed przystąpieniem do zabiegu implantacji. W NASZEJ KLINICE procedura ta polega na uzupełnieniu braków kostnych materiałem własnym pacjenta pobranym z żuchwy lub kości biodrowej. W takich przypadkach zabieg implantacji musi zostać odroczony o około dwa miesiące.

Czy wstawienie implantu boli?

Sam zabieg implantacji, czyli wszczepienia implantu w kość pacjenta jest bezbolesny. Standardowo przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, jednakże na życzenie pacjenta może on być wykonany w sedacji głębokiej lub pod narkozą (znieczuleniem ogólnym) w obecności anestezjologa. Jednakże powinniśmy pamiętać, że implantacja w dalszym ciągu jest zabiegiem chirurgicznym, który ingeruje w nasz organizm. Z tego też względu po zabiegu należy spodziewać się wystąpienia opuchlizny, obrzęku oraz odczucia bólu czy też dyskomfortu. Objawy te mogą utrzymywać się nawet do kilku dni, jednakże jest to zupełnie normalne zjawisko. W celu zmniejszenia dolegliwości lekarze zalecają przyjmowanie leków przeciwbólowych, które w znacznym stopniu zmniejszą odczuwany przez pacjenta dyskomfort po zabiegu.

Higiena implantów zębowych

Implanty stomatologiczne, podobnie jak nasze własne zęby, wymagają dobrej higieny jamy ustnej. Pacjent musi pamiętać o dokładnym szczotkowaniu zębów oraz używaniu nici dentystycznych tak jak w przypadku własnego uzębienia. Ponadto również podobnie jak w przypadku własnych zębów, należy regularnie, minimum raz na pół roku, udać się do dentysty w celu dokonania przeglądu stomatologicznego. Podczas takiej wizyty lekarz ocenia stan koron, implantów, a także całej jamy ustnej. Powinniśmy pamiętać o poddawaniu się zabiegom higienizacji regularnie. Należy tutaj podkreślić, że zarówno na implanty, jak i odbudowę protetyczną, udzielana jest gwarancja producenta. Jednakże jednym z podstawowych jej warunków jest regularne utrzymywanie higieny jamy ustnej na odpowiednim poziomie.

Implanty zębów – wskazania i przeciwskazania

Wskazania do implantacji zawsze omawiane są indywidualnie.
Jednakże, w klinice Frankowski w Gdańsku implanty zębów proponujemy w następujących przypadkach:

  • pojedynczy brak zęba;
  • większe braki między zębowe (dotyczy to zarówno żuchwy, jak i szczęki);
  • brak pojedynczego zawiązka lub kilku zawiązków zębów stałych;
  • całkowity brak uzębienia w żuchwie lub szczęce;
  • implanty mają zwiększyć liczbę filarów niezbędnych pod zamontowanie mostu protetycznego;
  • nietolerancja tradycyjnych protez wyjmowanych.

Niestety, może zdarzyć się tak, że pacjent nie będzie mógł zostać zakwalifikowany do implantacji stomatologicznej ze względu na stan zdrowia. Zawsze jasno komunikujemy to naszym pacjentom. Do takich przeciwwskazań należą:

  • nieodpowiednia higiena jamy ustnej
  • choroba nowotworowa
  • AIDS
  • nieustabilizowana cukrzyca, której konsekwencją jest spowolnione gojenie ran oraz utrudniona osseointegracja
  • choroby krwi, takie jak na przykład zaburzenia krzepnięcia
  • osteoporoza
  • ciąża
  • wiek pacjenta poniżej 18 lat, gdyż w tym przypadku rozwój kości jeszcze nie został zakończony.

Natomiast dodatkowych konsultacji u lekarza prowadzącego mogą wymagać pacjenci ze stwierdzonymi następującymi schorzeniami:

  • wady serca, w tym sztuczne zastawki serca
  • choroby szpiku kostnego
  • choroba reumatyczna
  • choroba Parkinsona
  • choroby psychiczne

Warto również podkreślić, że do czynników zwiększonego ryzyka należy także nałogowe palenie tytoniu (!)

U pacjenta mogą występować także przeciwwskazania miejscowe, związane ze stanem kości i miejsca planowanego zabiegu:

  • mała ilość i/lub słaba jakość tkanki kostnej w okolicy planowanego zabiegu
  • niewystarczająca wysokość lub szerokość wyrostka zębodołowego żuchwy, lub szczęki, aby wszczepić implanty stomatologiczne
  • brak miejsca na umieszczenie przyszłej korony protetycznej na implancie pomiędzy zębami górnymi i dolnymi
  • duży przechył zębów, który uniemożliwia wprowadzenie narzędzi chirurgicznych lub wykonanie przyszłej korony
  • nieprawidłowa budowa błony śluzowej w miejscu, w którym planowane jest wszczepienie implantu stomatologicznego.

Ile kosztują implanty?

Cena implantów zębów w Gdańsku w naszej klinice zależna jest od wielu czynników. Należą do nich, chociażby ilość wszczepianych implantów i ich rodzaj, zakres zabiegu, a także to, czy konieczne będzie wykonanie dodatkowych procedur przed wstawieniem uzupełnienia. U pacjentów borykających się z brakami w uzębieniu od wielu lat często kość zaczyna zanikać, przez co najpierw należy ją odbudować (zregenerować), zanim przystąpimy do leczenia implanto-protetycznego.

Warto także zwrócić uwagę na to, że koszt samego implantu (śruby) stanowi dopiero część wydatków. Do tego musimy doliczyć również cenę łącznika oraz korony (odbudowy protetycznej). Jednakże wszystkie koszty zabiegu implantacji zawsze zostaną Ci szczegółowo przedstawione przez lekarza stomatologa podczas konsultacji implantologicznej. W celu uzyskania bardziej precyzyjnych informacji zachęcamy do wypełnienia formularza, kontaktu pod nr +48 (58) 622 06 26, lub odwiedzenia naszej Kliniki. Wszystkie potrzebne informacje znajdą Państwo w zakładce kontakt. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym cennikiem przedstawionym poniżej.

Wszczepienie implantu

3 800 – 4000 zł

Łącznik do odbudowy na implancie

1 500 zł

Korona ceramiczna na implancie

2 200 zł

Odsłonięcie implantu z plastyką dziąsła

1 000 zł

Odsłonięcie implantu z przeszczepem z podniebienia

2 500 zł

Usunięcie implantu

600 zł

Implant zygomatyczny z odbudową

20 000 zł

Periimplantitis – czyszczenie

1 000 zł

Czy implany zębów są trwałe?

Implanty zębów najczęściej wykonane są z tytanu. Dzięki temu niezwykle wytrzymałemu materiałowi sztuczne korzenie mogą pełnić swoją funkcję nawet ponad 20 lat. Szybkość zużycia implantu stomatologicznego zależy od jego umiejscowienia. Zęby trzonowe są zdecydowanie bardziej narażone na obciążenie od zębów przednich. Z tego względu sztuczne korony oraz korzenie (śruby) tych zębów wyeksploatują się nieco szybciej. Ponadto, na trwałość implantu w znacznym stopniu wpływa także odpowiednia higiena jamy ustnej. Należy tutaj pamiętać, że o implanty zębów powinniśmy dbać tak samo jak o nasze naturalne uzębienie.

Dzięki zabiegom implantologicznym pacjent zyskuje poprawę warunków zgryzowych, a także bardzo naturalny wygląd. To nowoczesne rozwiązanie zapewnia ogromny komfort podczas jedzenia, wspaniałe samopoczucie i piękny uśmiech na wiele lat. Zapraszamy do odwiedzin naszej Kliniki Implantologicznej w Gdańsku.