Implantologia w Frankowski Dental na najwyższym światowym poziomie

Implantologia zajmuje się uzupełnieniem braków zębowych za pomocą implantów, czyli wszczepieniem w miejsca po utraconych zębach tytanowych śrub.

U nas możesz odzyskać uśmiech w jeden dzień. W naszej Klinice możesz odbudować utracony ząb natychmiast – w ciągu jednego dnia wszczepimy implant i odbudujemy go za pomocą estetycznej korony. Jest to możliwe, ponieważ Klinika Frankowski-Dental posiada własne laboratorium wyposażone w wysokojakościowy sprzęt i komponenty.

Co więcej, jeśli cierpisz na poważne braki zębowe, możesz tu odzyskać pełne uzębienie w jeden dzień dzięki rewolucyjnej technice ALL-ON-4.

Czym jest implantacja?

Specjalnie przygotowana powierzchnia „śruby” umożliwia wytworzenie biologicznego połączenia pomiędzy implantem a kością szczęki tzw. osteointegrację. Proces ten trwa od 2 do 6 miesięcy i jest odpowiedzialny za przyjęcie implantu. Po tym czasie możliwe jest obciążanie implantów pracami protetycznymi, mogą to być pojedyncze korony, mosty czy protezy zębowe. Nowe zęby zachowują się bardzo naturalnie, pacjent bez skrępowania może swobodnie jeść i rozmawiać.

Wygląd jest bardzo estetyczny i trudny do odróżnienia od własnych zębów, które jednocześnie oszczędziliśmy przed zbędnym oszlifowaniem. W zależności od warunków operacyjnych tzn. grubości i gęstości kości, a także od sąsiedztwa struktur anatomicznych – np. przebiegu nerwów, położenia zatoki szczękowej czy ustawienia sąsiednich zębów – planujemy przebieg zabiegu.

Zabieg implantacji dzielimy na dwa etapy

Część chirurgiczną, czyli wszczepienie implantu w kość szczęki. Zabieg przeprowadzony jest w sterylnych warunkach na sali operacyjnej, w znieczuleniu oraz osłonie antybiotykowej. Na życzenie możemy pacjenta poddać sedacji lub znieczuleniu ogólnemu pod kontrolą lekarza anestezjologa. Część protetyczną, czyli przygotowanie protetycznej odbudowy brakujących zębów na podstawie pobranych precyzyjnych wycisków.

Na czas integracji ma wpływ miejsce, w które wszczepiono implant. Dla żuchwy jest to ok 2-3 m-cy, dla szczęki 3-6 m-cy. Niekiedy konieczne są również zabiegi przygotowujące miejsce dla wszczepu, takie jak podnoszenie zatoki szczękowej czy odbudowa kości – augmentacja, które przedłużają czas zakończenia leczenia.

Względy kosmetyczne wymagają natychmiastowej odbudowy na implantach, szczególnie w przednim odcinku uzębienia. Dlatego często wszczepiamy implanty tuż po przeprowadzonym usunięciu zniszczonego zęba, co znacznie skraca czas oczekiwania na ostateczne uzupełnienie braku. W niektórych przypadkach konieczna jest korekta aparatem ortodontycznym zapewnia to trwałość pracy protetycznej.

Aby prawidłowo ocenić warunki jakie panują u danego pacjenta wykonujemy tomografię komputerową, dającą przestrzenny obraz szczęk. Systemy nawigacyjne pomagają nam zaplanować rozmieszczenie implantów, możemy wykonać symulację woskową odbudowy protetycznej. Kształt i zasięg pracy badamy z użyciem tzw. łuku twarzowego, który pomaga ustalić indywidualne warunki zgryzowe, Z tych danych korzystają technicy podczas wykonywania odbudowy w artykulatorze programowanym indywidualnie dla danego pacjenta.

Dzięki zabiegom implantologicznym pacjent zyskuje poprawę warunków zgryzowych, a także bardzo naturalny wygląd. To nowoczesne rozwiązanie zapewnia ogromny komfort podczas jedzenia, wspaniałe samopoczucie i piękny uśmiech na wiele lat.

Zadzwoń do nas