Stomatologia estetyczna pozwala na poprawienie wyglądu zębów bez ingerencji w ich tkanki. Podstawę pięknego uśmiechu stanowią oczywiście zdrowe zęby. Możemy jednak skorygować kształt i kolor zębów nadając im świeżość i blask. Uśmiech jest kluczowym aspektem wyglądu człowieka, przyciąga uwagę i wpływa na nasz odbiór przez otoczenia, a nam dodaje pewności siebie. Naprawdę warto zadbać o jego jakość.

We Frankowski Dental dla poprawienia efektu pięknego uśmiechu proponujemy dwie metody wybielania zębów:

Nocna domowa
w indywidualnie przygotowaną nakładkę deponuje się 10%-15% żel wybielający. Wkłada się ją na zęby przez 4-6 nocy.

Gabinetowa jednoseansowa
pod kontrolą lekarza na zęby nakłada się żel wybielający na ok. 30-40 min, naświetlanie lampą laserową przyśpiesza uzyskanie odpowiedniego koloru. Podczas okresu wybielania tj ok. 10-14 dni należy stosować tzw. „białą dietę”, w której pokarmy nie zawierają substancji barwiących. Unikamy np. buraków, jagód, czerwonego wina, naparów ziołowych. Dopiero po wybielaniu należy przeprowadzić korektę wypełnień ponieważ kompozyty nie ulegają rozjaśnieniu.

*** Co ciekawe, istnieje możliwość wybielenia zęba martwego po leczeniu kanałowym. Jeśli ząb ściemniał po takim zabiegu, możemy rozjaśnić go do pożądanego koloru.

*** Pamiętajmy, korony i licówki nie wybielają się. Podobnie jak wypełnienia, które można wymienić na jaśniejsze po ok. 2 tygodniach od zabiegu wybielania.

Zadzwoń do nas