FRANKOWSKI DENTAL proponuje pełen zakres prac protetycznych. Posiadamy własną, doskonale wyposażoną pracownię protetyczną, dlatego możemy pozwolić sobie na obniżenie cen prac zachowując ich wysoką jakość. Bezpośredni kontakt pacjent – lekarz – technik gwarantuje możliwość wykonania najbardziej skomplikowanych uzupełnień w szybkim czasie.

U nas możesz otrzymać natychmiastową odbudowę. Następnie w naszym laboratorium doświadczeni technicy Beata Zaborska i Jacek Jurczyk przygotują ostateczną koronę wykonaną z najwyższej jakości materiałów i na wysokiej klasy sprzęcie. Warto wiedzieć, że pracujemy na komponentach i urządzeniach RENOMOWANYCH ŚWIATOWYCH firm: Ivoclar Vivadent GC, Vita Zahnfabrik, DeguDent, Heraeus Kulzer, Bredent, Nobel Biocare, Bego.

Podczas badania oceniamy potrzeby i możliwości wykonania odbudowy protetycznej. Posługując się łukiem twarzowym oceniamy zakres ruchów w stawie skroniowo żuchwowym i jego mechanikę, co jest niezbędnym warunkiem do zaprogramowania indywidualnego artykulatora, w którym będzie rekonstruowany zgryz pacjenta. Dla lepszej wizualizacji, na podstawie pobranych wycisków i pomiarów, technik wykonuje na modelach pracę w wosku tzw. wax-up. W tym momencie decydujemy o wyborze rozwiązania, które będzie zaakceptowane przez pacjenta. Na postawie analizy zwarcia powstaje tzw. mock-up, czyli tymczasowa odbudowa w ustach pacjenta. W ten sposób można ocenić efekt końcowy proponowanego rozwiązania.

Korony

Stałe uzupełnienia protetyczne wykonujemy z porcelany i tytanu. Z badań wynika, że są to materiały najlepiej tolerowane w jamie ustnej. Mogą one być osadzane na własnych zębach pacjenta lub wykorzystaniem implantów wszczepionych w miejsca braków zębowych.

Wymagającym osobom proponujemy odbudowy pełnoceramiczne z tlenku cyrkonu o dużej wytrzymałości. Korony wykonane na tlenku cyrkonu są przede wszystkim biozgodne z naszym organizmem i nie powodują uczuleń. Dziąsło „lgnie” do cyrkonu, a przy tendencjach do obniżania się dziąseł (jak w przypadku paradontozy), pozbywamy się w tych pracach ciemnego paska w okolicy rąbka dziąsłowego. Uzyskujemy w ten sposób wygląd koron protetycznych niemal identyczny z wyglądem naturalnych zębów.

We Frankowski Dental, pracujemy na dwóch rodzajach cyrkonu. Prace głównie wykonujemy w naszym laboratorium z wykorzystaniem doskonałej frezarki Degudent lub wykonujemy korony Procera, które są frezowane w USA. W obu przypadkach cyrkon jest wysokiej jakości, nie pęka, nie odpryskuje i pięknie wygląda.

Różnica tu polega głównie na długości gwarancji. Na nasze prace dajemy 3 lata gwarancji, za to krótszy jest okres oczekiwania na pracę, bo całą koronę robimy na miejscu. Procera wycinana jest w USA, co wydłuża czas oczekiwania do ok. tygodnia. Za to pacjent otrzymuje 5-letnią gwarancję (w tym na tzw. chipping – odpryski porcelany) oraz „paszport koron” respektowany na całym świecie (można więc poza krajem dokonywać napraw w nagłych zdarzeniach).

Licówki

Do likwidacji niedoskonałości w wyglądzie zębów, przebarwień, złego ustawienia, niepożądanego kształtu, wykorzystujemy mało inwazyjne pełnoceramiczne licówki. Są to cienkie płatki porcelany o grubości ok. 0,5 mm, które przy bardzo oszczędnym preparowaniu powierzchni licowej zęba dają znakomity efekt kosmetyczny. Przy projektowaniu posługujemy się własnym komputerowym systemem CAD/CAM, w naszym laboratorium możemy w ciągu 2-3 dni wytworzyć cyrkonową nadbudowę protetyczną.

Bardziej rozległe braki zębowe mogą być leczone protezami akrylowymi lub bardziej fizjologicznymi protezami szkieletowymi. Do ich dobrego utrzymania wykorzystujemy zasuwy i zatrzaski mocowane na koronowanych zębach pacjenta.

Rozległe braki zębowe najlepiej uzupełniać pracami mocowanymi na implantach, ponieważ nie obciążają one najczęściej już osłabionych zębów, lecz wzmacniają warunki zgryzowe, dając pewność i zadowolenie naszym pacjentom na długie lata.

Zadzwoń do nas