Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem twardych tkanek zęba, do którego stosujemy materiały nanoceramiczne, które pozwalają na bardzo estetyczne odbudowy a zarazem cechują się wysoką trwałością i wytrzymałością. Wypełnienia lepiej się modelują i po wypolerowaniu nabierają połysku odpornego na ścieranie. Ich kolor i przezierność pozwalają na bardzo estetyczne odtworzenie brakującej części zęba.

Duże rekonstrukcje koron zęba wymagają szczególnego zaopatrzenia wkładami koronowymi typu Inlay lub Onlay. Prace te są wykowywane przez technika protetycznego na podstawie pobranych wycisków silikonowych, a następnie wklejane w przygotowane miejsce za pomocą specjalnego cementu.

Szkliwo zęba wzmacniamy zabiegami fluoryzacji, a także chronimy je przed próchnicą lakowaniem bruzd.

Endodoncja

Tajemniczo brzmiąca nazwa endodoncja to po prostu dział stomatologii, zajmujący się rozpoznaniem oraz leczeniem chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych, zwane również leczeniem kanałowym. Problem najczęściej wywołują uszkodzenia lub złamania zęba lub zaawansowana próchnica.

Leczenie przeprowadza się je za pomocą bardzo cienkich narzędzi oraz endometrów, w dużym powiększeniu pod mikroskopem, dzięki czemu możliwe jest dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych z bakterii i resztek tkanek. Ważnym elementem endodoncji jest diagnostyka rentgenowska.

Leczenie kanałowe pozwala uratować ząb, który w przeciwnym razie trzeba byłoby usunąć. Prawidłowo wykonany zabieg endodontyczny pozwala zachować ząb na wiele lat. Rozwiązanie takie jest tańsze i mniej inwazyjne niż wszczepienie w miejsce zęba implantu i odbudowa protetyczna.

W Frankowski Dental w szczególnie zaawansowanych zabiegach endodontycznych specjalizuje się Dr Magda Ociesa. Jest miło i bezboleśnie. Zapraszamy!

Wskazania do leczenia endodontycznego:

  • głębokie ubytki próchnicowe
  • martwica miazgi
  • zgorzele miazgi
  • urazy mechaniczne zęba (zwichnięcia, złamania)
  • planowane leczenie protetyczne
  • zapalenia tkanek okołowierzchołkowych
  • nieprawidłowo wykonane pierwsze leczenie endodontyczne (nieszczelne
  • wypełnienia kanałów, pozostawienie w kanale fragmentów narzędzi itp.).

 

Zadzwoń do nas