Leczymy bez bólu i bez stresu, w pełnym komforcie.

W naszej codziennej pracy często mamy do czynienia z sytuacją gdzie paraliżujący strach przed dentystą – dentofobia skutecznie powstrzymuje pacjentów przed wizytą u dentysty nawet przez wiele lat, skazując ich na ból i utratę zdrowia.

Chcemy przekonać nawet najbardziej wrażliwych pacjentów, że zabiegi stomatologiczne nie muszą wiązać się z cierpieniem. W Frankowski Dental wszelkie zabiegi przeprowadzamy możliwie bezboleśnie. Posiadamy całą gamę bezpiecznych środków i sprzętów, dzięki którym dyskomfort przy zabiegu może być zredukowany do zera. Dodając do tego miłą atmosferę i przyjazne otoczenie zapewniamy, że nie będziecie mieli powodów do strachu.

Dysponujemy aparatem The Wand, komputerowo aplikującym środek znieczulający. Możemy także uniknąć lub złagodzić dolegliwości bólowe i obrzęki po działaniach chirurgicznych delikatnym chłodzeniem hiloterapią. Hiloterm pozwala zmniejszyć do minimum przyjmowanie środków przeciwbólowych. Oprócz tego mamy do dyspozycji zabiegi z zastosowaniem podtlenku azotu, czyli tzw. gazu rozweselającego.

Leczenie w podtlenku azotu

To znakomite rozwiązanie w przypadku pacjentów, którzy odczuwają paniczny lęk przed leczeniem stomatologicznym, trudno im usiedzieć w miejscu czy odczuwają inny dyskomfort na fotelu dentystycznym. Gas rozweselający bynajmniej nie wywołuje ataków śmiechu lecz stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia, przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości. Stosowanie podtlenku azotu jest całkowicie bezpieczną i skuteczną metodą znoszenia lęku, zalecaną nawet dla dzieci.

Leczenie w sedacji

Na życzenie przeprowadzamy zabiegi w głębokiej sedacji. Dzięki takiemu znieczuleniu pacjent może być poddany kompleksowemu leczeniu podczas jednej wizyty. Zabieg taki wbrew wielu opiniom jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, o ile przeprowadzany jest w placówce takiej jak Frankowski Dental dysponującej pełnym zapleczem anestezjologicznym oraz nadzorem lekarza anestezjologa.

Sedacja jest to idealne wyjście dla osób cierpiących na wspomnianą wyżej dentofobię, jak i dla osób niepełnosprawnych fizycznie, umysłowo czy dotkniętych chorobami, przez które ciężko jest zaplanować systematyczne leczenie. Chcąc zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa, rekomendujemy znieczulenie ogólne jako rozwiązanie zapewniające kompleksowość leczenia np. dzieci dotkniętych zaburzeniami neurologicznymi.

Zabiegi dentystyczne w głębokiej sedacji są idealnym rozwiązaniem dla dzieci. Dzieci nie są cierpliwe, często boją się dentysty, nie chcą współpracować. Czasami mimo wielu wizyt nie jesteśmy w stanie przeprowadzić skutecznego leczenia, a wizyty są stresujące zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Zaś dzięki zastosowaniu sedacji lekarz jest w stanie wyleczyć wszystkie ubytki w jamie ustnej dziecka podczas jednej wizyty.

Przed przystąpieniem do właściwego leczenia, z pacjentem lub jego prawnym opiekunem w przypadku dzieci, lub osób, z którymi jest utrudniony kontakt, rozmawia anestezjolog, który kwalifikuje do zabiegu. Lekarz szczegółowo pyta o schorzenia, poznaje historię chorób oraz występowanie innych przypadłości, które mogą być ewentualnym przeciwwskazaniem – np. stwierdzone w wyniku testów uczulenia.

Należy rzeczowo i konkretnie przekazać wszystkie informacje dotyczące stanu naszego zdrowia, ponieważ głównie od tej pełnej wiedzy zależeć będzie skuteczne i odpowiednie leczenie. Ustrzeże także pacjenta od ewentualnych powikłań po zabiegowych.

Zadzwoń do nas