Metoda opierająca się na wszczepieniu czterech implantów zębowych, umożliwia szybką odbudowę uzębienia w ciągu jednej wizyty. Dzięki zaawansowanym technikom chirurgicznym, pacjenci mogą natychmiast cieszyć się estetycznym i funkcjonalnym uśmiechem. Choć procedura ma swoje ograniczenia, jest atrakcyjną opcją dla osób poszukujących szybkiego i trwałego rozwiązania stomatologicznego.

Jak powstała koncepcja leczenia zębów podczas jednej wizyty?

Koncepcja “implanty w jeden dzień” narodziła się z potrzeby zapewnienia pacjentom szybkich rozwiązań. Postęp umożliwił rozwój metod pozwalających na realizację skomplikowanych procedur w ciągu jednego spotkania z pacjentem. Specjaliści dążyli do zminimalizowania liczby wizyt niezbędnych do odbudowy zębów, co było szczególnie ważne dla osób mających ograniczony dostęp do opieki stomatologicznej. Wprowadzenie zaawansowanych technik pozwoliło na dokładne zaplanowanie i wykonanie zabiegu wszczepienia 4 implantów w zaledwie jeden dzień.

Na czym polega metoda wszczepienia 4 implantów?

Metoda All-on-4®, bo o niej mowa, to metoda w której chirurg wprowadza cztery tytanowe śruby w kość szczęki lub żuchwy. Miejsca te są starannie wybrane na podstawie wcześniejszych badań tomograficznych pacjenta. Tytan, używany do produkcji implantów, jest materiałem dobrze tolerowanym przez organizm, co minimalizuje ryzyko odrzucenia.

Po umieszczeniu, specjalne łączniki są przytwierdzane do nich. Służą one jako fundament pod stały most, który zostaje zamocowany już w dniu operacji. Most ten, wykonany z wysokiej jakości materiałów, przywraca pacjentowi pełne uzębienie w linii uśmiechu. Przez pierwsze pół roku po zabiegu odbudowy zębów, pacjent korzysta z tymczasowego mostu, który następnie zostaje zastąpiony przez trwałą konstrukcję wzmocnioną tytanową belką. Choć niewidoczna i niewyczuwalna, zwiększa wytrzymałość i stabilność całej konstrukcji.

Czy każdy może uzyskać nowe zęby innowacyjną metodą?

Oferta jest skierowana głównie do osób, które zmagają się z rozległymi brakami zębowymi czy też poważnymi problemami przyzębia, które uniemożliwiają korzystanie z konwencjonalnych metod leczenia. Ta technika okazuje się również być odpowiednim rozwiązaniem dla osób, zmęczonych codziennym użytkowaniem wyjmowanych protez zębowych i poszukujących bardziej stabilnego oraz trwałego rozwiązania. Osoby, które z powodu braków w kości nie mogą skorzystać z tradycyjnego wszczepienia implantów zębów, również znajdują w metodzie szansę na odzyskanie pełnej funkcjonalności uzębienia.

Istnieją jednak pewne ograniczenia, które mogą uniemożliwić skorzystanie z tej metody. Do głównych przeciwwskazań należą poważne choroby ogólnoustrojowe, takie jak AIDS, a także niedawna chemioterapia lub radioterapia. Te czynniki mogą zwiększać ryzyko komplikacji i wpływać na cały proces. W związku z tym, decyzja o zastosowaniu wymaga dokładnej oceny stanu zdrowia oraz konsultacji z doświadczonym specjalistą.

Zalety metody All-on-4®

Jedną z największych korzyści jest możliwość otrzymania stałych zębów w ciągu jednego dnia, co oznacza, że pacjenci mogą cieszyć się nowym uśmiechem niemal od razu po zabiegu wszczepienia implantów. Proces ten wymaga zaledwie trzech wizyt – konsultacji, wizyty przygotowawczej oraz samego zabiegu, co znacząco upraszcza cały przebieg leczenia. Nowy most, wykonany specjalnie dla pacjenta, jest gotowy do osadzenia już kilka godzin po umieszczeniu implantów.

Zabieg ten jest mniej inwazyjny, ponieważ eliminuje potrzebę typowych czynności związanych z odbudową kości. To skraca czas leczenia i sprawia, że cały proces jest bardziej komfortowy dla pacjenta. Dzięki temu mogą oni szybko wrócić do codziennych aktywności, nie martwiąc się bólem. Co więcej, zapewnia minimalny dyskomfort podczas zabiegu, dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia i środków uspokajających.

Brak potrzeby przeszczepu kości jest sporą zaletą z jeszcze jednego względu. Cztery implanty zębowe są umieszczane w strategicznie wybranych miejscach, co umożliwia ich stabilne osadzenie nawet w przypadkach, gdy stan kości jest daleki od idealnego. Koszty są często niższe w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Brak dodatkowych opłat za przeszczepy czy inne skomplikowane zabiegi sprawia, że jest to bardziej dostępna opcja dla szerokiego grona pacjentów.

Wady metody implanty w jeden dzień

Choć szybkość wykonania i możliwość natychmiastowego uzyskania nowego uśmiechu są atrakcyjne, istnieją pewne wady. Stosowanie jedynie czterech implantów do odbudowy całej szczęki może nie zapewnić tak silnego wsparcia, jak opcje wykorzystujące większą liczbę, co ma znaczenie dla długotrwałej stabilności oraz wytrzymałości nowych zębów.

Ile kosztuje metoda implanty zębów w jeden dzień?

Dla szczęki, standardowa procedura All-on-4®, nie wymagająca dodatkowych zabiegów, oscyluje w granicach 28 000 do 35 000 zł. W sytuacji, gdy pacjent boryka się z trudniejszymi warunkami kostnymi lub konieczne są liczne ekstrakcje, koszt może wzrosnąć do przedziału 37 000 do 46 000 zł. Dostępne są także opcje hybrydowe, gdzie połączenie 3-4 standardowych implantów z jednym jarzmowym wiąże się z kosztami w granicach 47 000 do 54 000 zł, a wersja z dwoma implantami jarzmowymi i dwoma lub więcej standardowymi kosztuje od 55 000 do 66 000 zł. W przypadku pacjentów z wyraźnymi brakami kostnymi, gdzie potrzebne są cztery jarzmowe, koszt może sięgnąć od 70 000 do 75 000 zł.

Dla żuchwy, standardowy zabieg zaczyna się od 26 000 zł i osiąga 29 000 zł bez dodatkowych czynności. W przypadkach wymagających bardziej skomplikowanych interwencji, cena może wzrosnąć do 30 000-35 000 zł. Warto pamiętać, że przedstawione kwoty obejmują zarówno zabieg chirurgiczny, jak i tymczasowy most w dniu operacji. Koszt ostatecznego mostu, który pacjent otrzymuje po około 6 miesiącach, wynosi dodatkowo 15 000 zł.

Warto w tym miejscu zauważyć, że dla osób z dużymi brakami w uzębieniu koszt wykonania implantów metodą All-on-4® jest zdecydowanie niższy niż wykonanie tego zabiegu dla każdego z zębów osobno. Biorąc pod uwagę, że średni koszt wszczepienia implantu z koroną oscyluje w granicach 6.0000 zł (bez odbudowy kości) to przy 10 zębach będzie to już 60.000 zł, a przy całej szczęce w której znajdują się 32 zęby…

Jakie są rezultaty wszczepienia implantów podczas jednej wizyty?

Tak jak już wcześniej wspomniano, metoda implanty w jeden dzień eliminuje potrzebę długiego oczekiwania na odbudowę zębów, co jest często wymagane w tradycyjnych rozwiązaniach. Mosty, które są mocowane na implantach, są zaprojektowane tak, aby naśladować wygląd i funkcję naturalnych zębów, co przekłada się na estetyczny i funkcjonalny uśmiech od razu po zabiegu. Co więcej, dzięki nowoczesnym technikom stosowanym w tej metodzie, okres rehabilitacji po zabiegu wszczepienia implantów jest znacznie skrócony, co oznacza, że pacjenci mogą szybko wrócić do swoich codziennych aktywności bez długotrwałego dyskomfortu.

Najnowsze wpisy

Zobacz również

Zadzwoń do nas