Nasza klinika dysponuje unikatowym urządzeniem piezoelektrycznym higienizacji!

VECTOR to jedyne w swoim rodzaju, bezinwazyjne urządzenie high-tech do higieny periodontologicznej i implantologicznej. System VECTOR służy do zapobiegania i leczenia zapaleń dziąseł, zapalenia błony śluzowej i przyzębia wokół implantu zębu (!). Pozwala na mikroinwazyjne oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego i różnego rodzaju osadów, nawet w okolicy poddziąsłowej – z wykorzystaniem specjalnego fluidu zawierający cząsteczki tzw. hydroksyapatytu.

Efekt działania systemu VECTOR jest podobny do ultradźwiękowego systemu kruszenia kamieni nerkowych. Po leczeniu dziąsła odzyskują sprężystość i nabierają zdrowego koloru. Ustępuje obrzęk i bolesność, krwawienie znacznie się zmniejsza lub znika całkowicie.

Zabieg urządzeniem VECTOR z reguły jest bezbolesny – ale może też zostać wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jest minimalnie inwazyjny i mało uciążliwy dla Pacjenta.

Kiedy stosujemy system VECTOR:

  • w chorobach przyzębia i w profilaktyce paradontozy
  • jako zabieg przygotowujący do leczenia chirurgicznego i poprawiający jego efekt
  • w leczeniu stanów zapalnych wokół implantów (periimplantitis) oraz wokół stałych prac protetycznych
  • w celu zniesienia nadwrażliwości odsłoniętych szyjek zębowych i korzeni

 

Pamiętaj! Infekcja to wróg dla implantu!

Czyszczenie protez zębowych wspieranych przez implant jest tak samo ważne jak czyszczenie naturalnych zębów, ponieważ jedne i drugie są zależne od zdrowych otaczających je tkanek. Infekcja wywołana niewłaściwą higieną ma fatalne konsekwencje. W przypadku implantów postępuje ona na tyle szybko, że w krótkim czasie może doprowadzić do utraty kości wokół zaatakowanego implantu, a w efekcie do jego utraty.

Najnowsze wpisy

Zobacz również

Zadzwoń do nas